Diş Hassasiyeti Yönetimi

Diş Hassasiyeti Yönetimi

Diş Hassasiyeti Yönetimi

Diş Hassasiyeti Yönetimi

"Banyo dışında" bakım

Sensodyne yelpazesindeki gibi özel olarak formüle edilmiş florürlü bir hassasiyet için diş macunu ile günde iki kere fırçalama, diş hassasiyeti yönetilirken aynı zamanda diş ve dişetlerinizin sağlığının korunmasına yardım etmenin en etkili yollarından biridir. Bununla birlikte hassasiyetinizin yönetimine yardım etmenizin başka yolları da vardır.

  • Diş hekimi ziyaretlerini atlamayın Son 6 ay içerisinde diş hekiminizi ziyaret etmediyseniz bir randevu alın.
  • Diş gıcırdatmayı önleyin Dişlerinizi gıcırdattığınızı biliyorsanız veya sabah uyandığınızda dişlerinizde rahatsızlık hissediyorsanız, bu konuda en kısa sürede diş hekiminize danışmanızı öneririz.

En sevdiğiniz yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarma

Asitli yiyecekler ve içecekler zaman içerisinde mine erozyonuna ve diş aşınmasına neden olur. Bunlara meyve ve meyve suları, gazlı içecekler, sade kahve veya çay, şarap ve ketçap ya da salata sosu gibi keskin bir tadı olan her şey dahildir. Asit aşınması riski altındaysanız, örneğin asitli yiyecek ve içecekleri en iyi nasıl tüketileceği ile ilgili diş hekiminize danışın. Aynı zamanda ProNamel gibi dişleri asit erozyonuna karşı korumaya yardım etmesi amacıyla özel olarak formüle edilmiş bir diş macununu da deneyebilirsiniz.

Sensodyne Hassasiyet Testi

Hassasiyetiniz hakkında daha fazlasını öğrenin

Hassas diş belirtilerinden bazılarına sahip olabileceğinizi mi düşünüyor musunuz? Hassasiyet Testi daha fazlasını öğrenmenize yardımcı olabilecek, faydalı bir araçtır. Yalnızca birkaç dakikanızı alır ve hemen başlayabilirsiniz.

Hassasiyet Testi Yap

Hassasiyet Hakkında