Treating Sensitivity

 

 

Hassas Diş
Bakımı

DİŞ SAĞLIĞINIZI NASIL KORUYABİLİRSİNİZ?

Zaman içinde oluşan hassas dişler ile baş etmek ve diş bakımınız için size birkaç pratik yol tavsiyemiz var.

GÜNLÜK DİŞ BAKIMINIZ İÇİN 4 İPUCU

Günlük ağız temizliği alışkanlığı kazanmak hassas dişleri önlemenin en iyi yollarından birisidir. Ayrıca:

Sensodyne Repair
  • Bir hassasiyet diş macunu kullanın.Sensodyne ürün yelpazesinde yer alanlar gibi hassasiyet diş macunları, günde iki kere kullanıldığında gün boyunca rahatlatmaya yardımcı olur.
  • Düzenli olarak dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi kullanın.Günde iki kere diş fırçalamak diş eti çekilmesine yol açan diş eti sorunları gibi hassas dişlere sebep olabilecek koşulları önlemenize yardımcı olabilir.
  • Dişlerinizi çok sert veya çok sık fırçalamayın.Aşırı agresif bir şekilde veya diş hekiminizin tavsiye ettiğinden daha sık diş fırçalamak, diş minesi aşınmasına diş eti çekilmesine sebep olabilir. Zaman içinde diş eti çekilmesi veya diş minesi kaybı dentinin zarar görmesine ve hassas dişlere yol açabilir. Diş fırçalama ile ilgili sorularınız için diş hekiminize danışınız.
  • Yumuşak bir diş fırçası kullanın.Yumuşak bir diş fırçası, çok sert diş fırçalamanın etkilerini azaltarak diş minenizi korumanıza yardımcı olabilir.

Diş fırçalama tekniği ve dişlerinizi ne sıklıkta fırçalamanız gerektiği gibi ağız bakımı ile ilgili sorularınız için diş hekiminize danışınız.

HASSAS DİŞLER NASIL KORUNMALIDIR?

İyi bir günlük ağız temizliği rutini hassas dişlerinizin sağlığını korumanın en iyi yoludur. Hassas dişleri korumak için başka birkaç ipucu:

Dişlerinizi günde iki kere hassas dişler için DİŞ HEKİMLERİNİN TAVSİYE ETTİĞİ 1 NUMARALI* marka olan Sensodyne diş macunu ile fırçalamak hassas diş sızısını azaltmanıza, dişlerinizi temiz tutmanıza ve çürükleri engellemenize yardımcı olabilir.

Asitli yiyecek ve içecekler konusunda dikkatli olun. Meşrubat, meyve ve meyve suyu gibi birçok yiyecek ve içecekte bulunan asitlerin yol açtığı asit erozyonu diş minenizi aşındırarak altındaki dentinin zarar görmesine sebep olabilir. Gün boyunca sık sık asitli yiyecek ve içecek tüketiyorsanız, asit aşınması riski altında olabilirsiniz. Diş minesi aşınmasını engellemek için diş hekiminize danışınız.

Diş hekimi ziyaretlerinizi ihmal etmeyin.

 

*Bağımsız araştırma şirketi IPSOS’un Temmuz-Ağustos 2020’de bağımsız diş hekimleriyle yaptığı araştırmaya göre